KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13592544
nr 1359 2544
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Else Hermansson (1900-1997). Signerad, landsväg i dis. Olja på duk, 100x69cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
måndag 9 november 2020
kl 20:49:46
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson